Askerlere Özel Telefon: reeder F1

  • Teknoloji
  • 16.12.2018 18:52
  • 815 Görüntüleme
  • 1 Yorum

Yakın zaman da 6 milyon TL gibi bir rakamla yerli üretim cihazlar yapmak için Samsun'a fabrika kuran Reeder, askerler için yeni bir telefon modeli üretti. Yeni modeline reeder F1 ismini veren firma, cihazı askeri kullanıma uygun olarak geliştirdi. Üzerinde kamera bulunmayan ve Türkcell Askercell için geliştirilen F1 Türkcell kullanıcılarına özel fiyatı ile mağazalarda ki yerini aldı.

Telefonun satış fiyatı ise, askeriyeler de resmi olarak kullanılan telefon hattı Türkcell Askercell kapsamında 449 TL belirlendi.

Firmanın kurumsal satış direktörü Mübin Argın yeni modelle ilgili olarak şu açıklamalar da bulundu; "Türkiye’de Türkiye için ürettiğimiz bir telefon olan reeder F1 modelinin Askercell sürümü, kışlalardaki iletişim ihtiyacı için özel olarak geliştirildi. Üzerinde kamera bulunmayan bu model, Turkcell Askercell aboneleri tarafından kullanılabilecek. Samsun’da kurduğumuz fabrikada ürettiğimiz bu yeni modelimiz bir yandan askerlerimizin ihtiyaçlarını karşılarken diğer yandan cari açığın kapanması ve yasadışı yollardan gelen telefonların önüne geçilmesi için önemli bir adım. Reeder olarak ülkemiz için yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha eklemekten dolayı gurur duyuyoruz. Bu çalışmalarımızın devamı da gelecek."

 

Cihazın Özellikleri İse Şöyle

İşletim Sistemi: Threadx

Bellek (RAM): 32MB

İşlemci Hızı: 0,312 Ghz

Boy: 127 mm

Genişlik: 54 mm

Kalınlık :15 mm

Ağırlık: 94 gr

Dahili Hafıza: 32MB

Harici Hafıza:  16 GB'ye Kadar Arttırılabilir Hafıza

Ekran Boyutu: 2.4 inç

Ekran Çözünürlüğü:320x240 Piksel

Ekran Teknolojisi: QVGA

Ekran Tipi: TFT LCD

Radyo: FM Radyo

Bluetooth:  v2.1

Pil Türü: 1700 mAh Lithium İon

Bekleme Süresi: 220 Saat

Konuşma Süresi: 20 Saat

 

Reeder F1'in fiyatı bizce biraz pahalı kaçmış olsada yakın zamanda askerlerimizin ellerinde bu modeli görmek mümkün olabilir. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?