Kurumsal Firma Scripti Nedir?

Kurumsal firma scripti, özellikle web tasarım sektörüyle ilgilenen ajanslar ve kişisel bireyler tarafından sık sık duyduğumuz bir şeydir. Reklamlarda da çoğu zaman kurumsal firma scripti için dev indirim gibi birçok görsel karşımıza çıkmaktadır. Peki, söz konusu script nedir? Ne işe yarar? Ne anlama geliyor? 

Firmalar için Web Site

Günümüz teknoloji dünyasında, her geçen gün teknolojinin bir tık daha ilerlediğini görebiliyoruz. Bu ilerlemenin ürünü olarak karşımıza mobil uygulamalar, web siteler, farklı yazılımlar çıkıyor. Artık özellikle büyük firmalar için Web site sahibi olmak zorunlu hale gelmiştir.

Günümüzde Web site, ana bayinin satışlarını geçecek kadar büyük bir hacme sahip olabilir. Bunu şu şekilde düşünebiliriz; Kayseri'de bir firmanın şubesini düşünelim. Günlük gelen kişi sayısı 1000 olsun. İstanbul'daki birinin bu şubeden haberi olmayacaktır. Birde Web dünyasında şube düşünelim. Günlük gelen kişi sayısı 10.000 olsun. Bu siteden dünyanın en uzak ülkesindeki insanın bile tek tıkla haberi olabilir. O yüzden Web site kesinlikle gereklidir.

Kurumsal Firma Scripti

Kurumsal firma scripti, Web siteyi oluşturan temel unsurdur. Anlaşılır bir şekilde anlatmak gerekirse; söz konusu scriptler için Web sitenin yönetiminden görünümüne, içerik eklemeden ziyaretçi sayısını görüntülemeye kadar her şeyi Script içerisinde bulunmaktadır.

Yani direkt olarak Web site kurulumu olarak adlandırılabilir. Domain alınır, Domain bir sunucuya bağlanır ve ardından script yüklenir. Bu sayede Web site kullanıma hazır hale gelir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal firma scripti günümüzde yüzlerce farklı firma ve kişi tarafından tasarlanmakta olup satışa sunulmaktadır. Peki bu kadar seçeneğin arasında nasıl eleme yapacağız ve en iyi scripti seçeceğiz? 

  • SEO uyumlu olması gerekmektedir.
  • Meta verileri tamamıyla eksiksiz olarak sunulmalıdır.
  • Yönetim paneli, basit bir kullanım ve arayüze sahip olmalıdır. 
  • Site teması, gelen ziyaretçiye hoş görünmeli ve çok karışık olmamalıdır.
  • Satıcı tarafından satış sonrası süresiz teknik destek hizmeti verilmelidir.

Söz konusu ürünü alırken bunlara dikkat ederek, firmanız için en faydalı ürüne sahip olabilirsiniz. Ataworks tarafından hazırlanan tüm kurumsal firma scriptleri kullanıcı odaklı hazırlanmakta olup, tamamıyla SEO uyumludur. Buda firmanızı rakip firmalara göre çok daha üst sıralara çıkarmak için yeterlidir.